Güncellendi
preloader
saved
İşlem Başarılı !

Bizi tercih Ettiğiniz için Teşekkürler

X

instagram

@idakozmetik

newsletter

Subcribe to our newsletter

X


Saç Keratin Bakım

Anasayfa/ Saç Keratin Bakım

Saç Keratin Bakım

Eminiz ki sende çevrendekilerden “keratin bakımını”, “keratin yüklemesini” duymuşsundur.

Saçın hızlı uzamasını sağlayan, bitkisel keratin içeren yepyeni bir saç bakım serisi var: Nativebase! Bu yeni saç bakım serisini keşfetmeden önce keratinin ve keratin bakımının saçlarımız üzerindeki önemini derlemek istedik.

Keratin nedir?
Keratin, saçın yanı sıra cildin ve tırnakların da ana bileşenidir. Saçın korteks denilen dış yapısında da, iç yapısında da keratin proteini bulunuyor.

Keratin saçlarda az olduğunda bunun bize geri dönüşü cansız ve zayıf saçlar oluyor. İşte bu saç sorunlarını engellemek, saçın hızlı uzamasını sağlamak, pürüzsüz, yumuşak, parlak bir yapıya kavuşmasını sağlamak için keratin içeren bakım ürünleriyle saça keratin yüklemesi yapılıyor. Keratin bakımıyla saçlar daha parlak ve kusursuz bir hale geliyor.


Keratin bakımının saça faydaları
Keratin içeren bakım ürünleriyle beraber saçın ihtiyacı olan, kaybettiği keratin yeniden yükleniyor. Özellikle de kırık saç uçları onarılıyor ve saç daha canlı, çok daha parlak, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor. En önemlisi de saçlar daha sağlıklı, daha güçlü şekilde uzuyor. Böylece saç uzama hızında artış yaşanıyor.

Keratin bakımı nasıl yapılır?
Genelde keratin bakımı denilince herkesin aklına kuaförde yapılan saç düzleştirme işlemleri geliyor. Ancak keratin, saçlar için oldukça önemli bir madde ve saçın sağlıklı şekilde, kırılmadan uzaması için düzenli olarak keratin içeren bakım ürünleri kullanılmalı.
Bitkisel keratin şampuanını saç derine masaj yaparak uygulamalı, saç bakım kremini de saçlarının uç kısımlarına yoğunlaşarak uygulamalısın.

Bitkisel keratin içeren saç bakım ürünlerini eminiz ki sen de çok merak ediyorsun Nativebase ile tanışmalısın!

Devamı